Jak stworzyliśmy
EBC GLOBAL PRO

Employment Background Checks to system, który WSPOMAGA PROCES rekrutacji w branżach takich jak lotnictwo, kolej i służba zdrowia. Ze względu na wysokie wymagania względem sprawdzenia wiarygodności i skompletowania dokumentacji kandydatów, proces zatrudnienia w wyżej wymienionych sektorach wymagał AUTOMATYZACJI i klarownej FUNKCJONALNOŚCI, na każdym etapie rekrutacji. EBC GLOBAL PRO, zapewnia najlepsze rozwiązania kładąc nacisk na wydajność, zgodność i bezpieczeństwo automatyzacji.

Potrzeba

Podczas rozmowy z Klientem, przenalizowaliśmy cały proces związany z rekrutacją nowego pracownika. Pojawiły się informacje o SPERSONALIZOWANYCH WYMOGACH, wyznaczonych przez firmy zlecające rekrutację. Wzięliśmy pod uwagę, jak duża ilość dokumentacji jest z tym związana oraz jak najlepiej przechowywać uzyskane informacje, tak aby były one ŁATWO DOSTĘPNE oraz uporządkowane. Dotychczasowe, ręczne gromadzenie danych oraz manualna wysyłka potwierdzeń i maili przez Klienta, zabierała cenny czas oraz energię pracowników. Takie przechowywanie informacji wiązało się z ryzykiem, ze względu na duży natłok dokumentów oraz złożone procesy weryfikacyjne, wymagające odpowiednich adnotacji.

Analiza

Ze względu na szybko rozwijający się rynek usług, wiele branż ze zróżnicowanych sektorów działalności, wymaga KOMPLETNEGO WSPARCIA i nadzorowania prawidłowego przebiegu rekrutacji. EBC GLOBAL PRO zapewnia pomoc w tym procesie od momentu wprowadzenia profilu potencjalnego kandydata, przez wszystkie etapy ( np. weryfikacji informacji zawartych w CV, skompletowania dokumentów ) po oficjalne zatrudnienia wybranej osoby. Podczas spotkań z Klientem, najważniejszym celem było jak najlepsze ZAUTOMATYZOWANIE i przyśpieszenie czynności, związanych z procesem weryfikacji kandydatów.

Wdrożenie

Największym wyzwaniem było zastosowanie ODPWIEDNIEGO PRZCHOWYWANIA uzyskanych informacji, które mogą występować jako dokument tekstowy lub załącznik w postaci dokumentu. Dodatkowo, chcieliśmy przedstawić w prosty i przejrzysty sposób, przebieg całego procesu rekrutacji, z możliwością zmiany statusu poszczególnych kroków: np. w trakcie, wysłane, potwierdzone. W aplikacji dostępna jest także BEZPOŚREDNIA WYSYŁKA utworzonego formularza, do odpowiednich osób, które mogą potwierdzić informacje podane przez aplikanta. Dodatkowa funkcja AUTOMATYCZNYCH PRZYPOMNIEŃ, pozwala na zaprogramowanie kolejnej wiadomości z przypomnieniem, w dowolnie wybranym odstępie czasowym.

W przypadku SPERSONALIZOWANYCH WYMOGÓW, podyktowanych przez firmę zlecającą rekrutację, dostępne są edytowalne pola formularza. Dzięki temu, każda firma ma możliwość stworzenia INDYWIDUALNEGO ARKUSZA, dostosowanego do ich potrzeb.

Rozwiązania

 • Dwa panele logowania, przypisane do administratora ( EBC GLOBAL PRO ) i Klienta ( firma zlecająca rekrutację )
 • Podział projektów – czyli rozdzielenie procesów rekrutacji na poszczególne stanowiska
 • Automatyczna wysyłka wiadomości z przypomnieniem
 • Zmiana statusów rekrutacji
 • Formularz do bezpośredniego udostępnienia aplikantom
 • Indywidualny formularz stworzony za pomocą zmiennych
 • Raporty wydajności pracownika prowadzącego rekrutację

Korzyści

 • Uporządkowane przechowywanie dokumentów dotyczących poszczególnych rekrutacji
 • Tworzenie gotowych szablonów wiadomości
 • Nadzorowanie przebiegu rekrutacji z podziałem na konkretne etapy
 • Przyśpieszenie pracy, dzięki bezpośredniemu udostępnieniu formularza dla aplikantów
 • Nadzór pracy wybranych rekruterów np. w celu rozliczenia
123
równocześnie prowadzonych rekrutacji
123
firm korzystających z EBC GLOBAL PRO
1213
aplikantów w bazie

Więcej informacji